İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

İAOSB Sanayicileri ‘Dayanışma Gecesi’nde Bir Araya Geldi

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi sanayicileri arasındaki bağın geliştirilmesi amacıyla düzenlenerek, geleneksel hale gelen ‘İAOSB Dayanışma Gecesi’, Etçibaşı Hayal Park Restoran’da gerçekleştirildi.
 
İAOSB Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye; İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu ve Atilla Sertel, Çiğli Kaymakamı Kaya Çıtak, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Salih Esen, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanı Mehmet Ali Susam, Torbalı OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Hakkı Attaroğlu, Buca Ege Giyim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şener Kırıkkaya, Kemalpaşa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, EBSO Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, EBSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Ege Bölgesi Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Eyüp Sevimli, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, Rusya Federasyonu Fahri Konsolosu Rıza Eray Gürler, Çiğli İlçe Emniyet Müdürü Metin Esen, İAOSB Geçmiş Dönem İdare Komitesi Başkanlarından Kadri Şeker ve Hayrettin Yorgancıoğlu, İAOSB Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, basının temsilcileri ve Bölge sanayicileri katıldılar.
 
Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, Türkiye’nin en modern OSB’leri arasında yer alan İAOSB’nin, bataklık bir araziden bugünlere geldiğini hatırlatarak, geçmişten günümüze Bölge’ye hizmet veren tüm sanayicilere teşekkür etti. İAOSB’deki arsaların değerinin her geçen gün artarak, sürekli talep edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Uğurtaş, “Bu değer hepimizindir. Bölgemiz sadece sanayicilerimize sunduğu altyapı hizmetleri ile değil, aynı zamanda sosyo-ekonomik ve kültürel yatırımları ile de örnek bir Bölge olmaya devam etmektedir” dedi.
 
Özel İAOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin akademik kadrosu ve fiziksel donanımları ile Türkiye’nin önde gelen okulları arasında yer aldığını vurgulayan Uğurtaş, “Bölgemizi ziyaret eden bakan ve milletvekillerimizin gittikleri yerlerde okulumuzu örnek göstermeleri bizi gururlandırıyor. Okulumuza talepler o kadar fazla ki bu sene 96 olan yeni öğrenci kontenjanımızı 120’ye çıkartarak, daha çok çocuğumuza ulaşmaya gayret ettik. Diliyor ve inanıyoruz ki bu okulumuzdan mezun olacak çocuklarımız dilerlerse ara eleman olarak, dilerlerse en iyi üniversitelerin mühendislik bölümlerine giderek ülkemizin ekonomisine ve üretimine ciddi katkı sağlayacaklardır” diye konuştu.
 
Gelecek dönem çalışmalarına da değinen Uğurtaş, yürütülmekte olan AVM projesi ile okulun giderlerine yönelik düzenli bir gelir kaynağı sağlanacağını söyledi. Uğurtaş son olarak İAOSB Eğitim ve Sağlık Vakfı’na tüm sanayicileri çağırarak, güzel işlere atılacak imzaların devam etmesi dileği ile sözlerine son verdi.
 
İAOSB Mevcut ve Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri tarafından kesilen pastanın ardından, Grup Alaturka Band ve DJ Alp başarılı performansları ile konuklara unutulmaz bir gece yaşattılar.
 

 

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir