İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Kadın Tiyatrosu Öğrenciler için Sahnede

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Kadınlar Birliği, 2017-2018 dönemi faaliyetleri kapsamında öğrenci burslarına destek amacıyla, tamamı kadınlardan oluşan Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu’nun iki oyununu İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.
 
Konak Belediyesi Kent Konseyi tarafından 6 yıl önce oluşturulan ve oyuncu kadrosunu kadınların teşkil ettiği Türkiye’deki iki kadın tiyatrosundan biri olan Farklı Bir Ses Kadın Tiyatrosu, Şaziment Duran’ın yazıp yönettiği “Esinti” ile “Sultanlıktan Sefalete” adlı oyunlarında profesyonel sanatçıları aratmayacak performans ortaya koydu. Kadına şiddete yönelik çok tanıdık olayları, komik düşündürücü acıları, uyuşturucuya teslim olan gençleri, anneleri, koca kurşununa hedef olan akademisyenin ölümünü işleyen oyunun sonunda gönüllü tiyatrocular dakikalarca alkışlanırken, etkinlikten elde edilen gelir EBSO Vakfı Burslar Hesabına aktarıldı.
 
Desteğe teşekkür
 
EBSO Vakfı Kadınlar Birliği Başkanı İhsan Özduran, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Balçova Belediyesi ve İzmir Kent Konseyi Kültür Sanat Komitesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte, hem Vakıflar Haftası hem de Anneler Günü’nü kutlayarak eğitime de anlamlı bir katkı sağladıklarını ifade etti.
 
Tiyatroyu “insanı, insana, insanla ve insanca anlatma sanatı” olarak tanımlayan ve EBSO Vakfı Kadınlar Birliği’nin kurulduğu günden bu yana tiyatroya gönül verdiklerini hatırlatan Özduran, “Emeklerini ve yüreklerini ortaya koyup, anne duyarlılığı ile vakıf bilincini bir araya getirerek gerçekleştirilen bu anlamlı performans, haftanın anlam ve önemi ile bütünleşen bir davranış oldu. Değerli hocamız Şaziment Duran ve rol alan arkadaşlarımıza, destekleri ile yanımızda olan kuruluşlarımıza gençlerimizin hayatına dokunmak amacıyla hiçbir karşılık beklemeden yaptıkları jest için yürekten teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
 
Mayıs 2018

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir