İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Firma İletişim Bilgileri

 ELTAŞ TRANSFORMATÖR SAN.VE TİC.A.Ş.

: (232) 398 15 00

: 3767764

: mehmetgure@eltas.com.tr

: http://www.eltas.com.tr

: 27.11
Elektrik motorlarının, jeneratörlerin ve transformatörlerin imalatı

:10.046 SOKAK NO.4 ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Firma Yetkili Bilgileri

:Ahmet Güre

:

:


Firma Konumunu haritada gör

Firmamız Hakkında


ELTAŞ TRANSFORMATÖR SANAYİ VE TİCARET  A.Ş. kurulduğu günden bugüne  akıl, bilim ve teknoloji öğelerini kullanarak  her zaman daha iyiye doğru yol almayı temel felsefe edinmiştir. 31 yıllık firma geçmişi ile sağlam temelleri,  heyecanını yitirmeyen bir üst yönetimi,  genç kadrosunun dinamizmi  ve sağlam mühendislik ile desteklenen  üretim kabiliyetleri  ELTAŞ A.Ş. 'nin sektörde her geçen gün fark yaratmasına  katkı sağlamaktadır.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 3 ayrı lokasyonda toplam 17.500 m² ‘de faaliyet gösteren ELTAS AS,   66 kV  gerilim sınıfında 40 MVA güce kadar yağlı dağıtım ve orta- güç transformatörleri, 36 kV gerilim sınıfında 20 MVA güce kadar dökme reçineli kuru tip transformatörler üretmekte; otuzdan fazla ülkeye dört kıtada başta Almanya, Amerika, Rusya, Hollanda, Azerbaycan, Türkmenistan, Nijerya,  Irak olmak üzere ihracat gerçekleştirmektedir.
 
Kuruluşumuzda TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 OHSAS İş Ve İş Sağlığı Güvenliği Sistemi uygulanmaktadır. Eltaş laboratuarları 2010 yılında TS EN ISO 17025:2005 standardı kapsamında akredite edilmiş; bağımsız laboratuar unvanını almıştır.
 
Yağlı ve Kuru Tip Transformatörlerimiz TSE ve Gost- R kalite belgelerine sahiptir.   Kuru Tip Transformatörlerimiz IEC 60076–11 ve TSE EN 60076-11’de belirtilen Çevre (E2) , İklim  (C2) ve Yangın Davranışı (F1 ) performans testlerine sahiptir.
Ayrıca gerek yağlı gerekse kuru tip muhtelif güçlerdeki transformatörler için KEMA, ZKU(Kema),  CESI ve IPH laboratuarlarından alınmış “Kısa devrelere karşı mekanik dayanım testi” raporlarına sahiptir.
 
Elektrik dağıtım kurumlarının yanı sıra yoğun olarak Endüstriyel tesisler (Petrol tesisleri, Demir Çelik tesisleri, Çimento fabrikaları ), Yenilenebilir Enerji Ruzgar ve Hidro Elektrik Santrallari   için transformatörler üretmekteyiz. İnşaat /Yapı sektöründe hastanelerde, okullarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde ülkemizin neredeyse her ilinde transformatörlerimiz kullanılmaktadır. Ayrıca yurt dışında müteahhitlik hizmeti veren pek çok firmamıza çalıştıkları bölge koşullarına, bölgenin teknik mevzuatına uyumlu transformatörler üretmekteyiz.
 
Transformatör doğası gereği proje bazlı, terzi işi (tailor-made) modeli çalışılması gereken bir üründür, tasarım ve üretiminde sağlam mühendislik temelleri gerekmektedir. Güçlü bir yapıda kurguladığımız proje ve AR-GE departmanımız Alman ekolunu takip etmekte yağlı tip trafolarda olduğu gibi kuru tip trafolarda da alman tasarım kriterleri dikkate alınmaktadır. Kuru tip transformatörlerimiz dünyada en iyi  teknoloji olarak bilinen cam elyaf teknolojisi  ile üretilmektedir.
 
Sahip olduğumuz donanımlı kadromuz ile her ürün, tasarımından sevkine kadar büyük bir titizlikle kontrol edilmektedir. Tüm üretimlerimizde çevreye karşı olan sorumluluklarımızın bilincinde hareket eder, doğaya katkı sağlayacak, karbon emisyonlarını azaltıcı projelerin içinde yer alırız ve ürün üzerinde  iyileştirme çalışmalarının sürekliliğini sağlarız. Sorunsuz ve kesintisiz enerji akışı kadar yaşadığımız çevrenin de bizler için ne kadar önemli olduğu bilincinde bir üretici olarak üretmeye devam ediyoruz.
 
ELTAS AS kurumsallaşma yolunda ilerleyen bir aile şirketidir. Kurumsallaşma çalışmaları ile birlikte büyüme stratejisi izlenmektedir. Yakın gelecekteki hedefimiz yüksek gerilimli güç transformatörleri üreterek ürün çeşitliliğimizi artırmak ve elektromekanik sektöründe ulusal üretici olarak ülkemiz için önemli katkılar koymaya devam etmektir.
İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir