İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Mezun Öğrencilerimiz Hakkında

Sayın Katılımcımız,
 
Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, 2014 yılında mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılması, Bölgemiz ve ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda gelişen teknolojiye uyum sağlayan, mesleki gelişimi ile birlikte sosyal ve kültürel gelişimini tamamlamış, sorumluluklarını bilen, nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi hedeflemektedir.
 
Bugün 438 öğrencimizin mesleki ve teknik eğitim aldığı Okulumuzda; Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi ve Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanlarında Anadolu Teknik Lisesi Programı uygulanmaktadır. Her bir alana yönelik özel olarak donatılan atölye ve laboratuvarlarda endüstriyel üretim simülasyonuna olanak veren eğitim ekipmanları bulunmaktadır. Okul öğretmenlerimiz tarafından tasarlanan eğitim setleri her öğrenciye bir deney seti düşecek şekilde birebir öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından üretilerek devreye alınmaktadır. Verilen uygulamalı eğitimler endüstride kullanılan robotik üretim sistemlerine uyumludur. Tüm öğrencilerimiz stajlarını Bölgemiz fabrikalarında yapmaktadır.
 
Okulumuz 93 kişilik ilk mezunlarını 2018 yılında vermiş; mezunlarımız sonrasında eğitim-öğretim hayatlarına üniversitelerin lisans ve ön lisans programlarına kayıtlanarak devam etmişlerdir. Artık üniversiteden mezun olmaya başlayan Okulumuz ilk mezunları ile temasa geçerek yaptığımız incelemede; 93 mezunumuzun 56’sının öğrenime devam ettikleri, 36 mezunumuzun Türkiye’nin farklı illerindeki sanayi kuruluşlarında çalışmaya başladıkları, bunların 21 tanesinin Bölgemiz firmalarında olduğu tespit edilmiştir. Mezunlarımızın görev yaptıkları yerler takip edilmeye devam edilmektedir.
 
Aldıkları mesleki teknik eğitim sayesinde mezunlarımızın önümüzdeki yıllarda Bölgemiz firmalarına nitelikli insan değeri olarak katkı koyacaklarına inancı ile bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 
                                                                     Saygılarımla,
 
                                                                     Cenk KARACE
                                                     İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
                                                              Yönetim Kurulu Başkanı
 
MEZUNLARIMIZIN BÖLGEMİZDE ÇALIŞTIKLARI FİRMALARIN LİSTESİ
 
- ATİK METAL SAN.VE TİC.A.Ş.
- BAYLAN ÖLÇÜ ALETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
- ENTEA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ MAKİNE OTOMASYON SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
- KEMP MOTOR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
- KONSAN BİLİŞİM VE MAKİNE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
- KORDON TIP SAĞLIK ARAÇ VE GEREÇLERİ İTHALAT SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.
- NRM MÜHENDİSLİK MAKİNE SAN.VE TİC.A.Ş.
- SOYDAN HİDROLİK PNÖMATİK OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
- TAHA TEKNİK ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK VE YEDEK PARÇA HİZMETİ
- TEKNİK OTOMAT SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.
- ZF LEMFÖRDER AKS MODÜLLERİ SAN. TİC. A.Ş.

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir