İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

İzmir İçin Bilişimde Paydaşlık Organizasyonu

İzmir Kalkınma Ajansı’nın 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında, bilgi ve iletişim teknolojilerinin ortaya koyduğu tüm olanakları akıllı ve etkin bir şekilde kullanarak İzmir’in güvenli ve güvenilir bir şehir olmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen İzmir İçin Bilişimde Paydaşlık Organizasyonu Projemizde acil durumlara müdahale sürelerinin kısaltılması ve üst düzey güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, İZKA Genel Sekreter Vekili Murat Yılmazçoban ve İAOSB Bölge Müdürü A. Doğan Hüner ile birlikte 29 Aralık 2014 tarihinde Sözleşmesi imzalanan Projemiz; İAOSB’nin giriş çıkış noktalarında araç akışı ile ilgili verilerin özel sistem ve yazılım aracılığı ile toplanması, işlenmesi, paylaşılmasını ve İAOSB ile çevresindeki yangınların algılanma süresinin azaltılmasına olanak veren Bölge geneli yangın izleme sistemlerini içermektedir.

İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ve İzmir Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü Projemizde iştirakçi olarak yer almaktadır. Değerli İştirakçilerimizin katılımı ile kurumlar arası işbirliği gerçekleştirilerek ortak veri tabanı kullanılması ile örnek bir yönetişim projesi ortaya konulması amaçlanmıştır. İZKA tarafından %75 oranında desteklenmeye hak kazanan projemizin uygulama süresi 12 ay olup, 2015 yılının sonunda tamamlanması hedeflenmektedir.

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir