İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Firma İletişim Bilgileri

 ELEKTRAL ELEKTROMEKANİK SAN VE TİC.A.Ş.

: (232) 376 73 00

: 3767030

: elektral@elektral.com.tr

: www.elektral.com.tr

: 27.90
Diğer elektrikli ekipmanların imalatı

:M.KEMAL ATATÜRK BUL. NO.23 ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Firma Yetkili Bilgileri

:Sayıl DİNÇSOY y. müh. / Dr. Erdem DINCSOY / Kökten Dinçsoy

:Yönetim Kurulu Başkanı / Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı / Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

:elektral@elektral.com.tr


Firma Konumunu haritada gör

ELEKTRAL ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş.


 

ELEKTRAL

Elektral A.S. , 1978 yılında Devlet Planlama Teşkilatının teşviki ile kurulmuştur. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 3 adet tesis ve toplam 20.000 m² kapalı alanda, yıllık 1 milyon’dan fazla yüksek teknolojili Elektronik Cihaz üretim kapasitesine sahip “MİLLİ” bir kuruluştur. 

ELEKTRAL üretiminin %65-70’ini ihraç eder. Bünyesinde bulunan Elektronik ve Mekanik AR-GE, Bilgisayar destekli tasarım, Plastik atölyesi, En son teknolojiye sahip bilgisayar kontrollü makinelerin kullanıldığı Fiber Lazer kesim, Robot kaynak, CNC kontrollü saç kesme ve kıvırma atölyesi, Elektronik-Elektromekanik üretim hatları ile yüksek entegrasyona sahip olan firmamız, %90 oranında yerli hammadde kullanarak, üretiminin %65-70’ini ihraç etmektedir.

Yazılım, Donanım, Mekatronik, Elektronik, Savunma Sanayi alanlarında üretim yapan ELEKTRAL, satış bilanço rakamlarıyla kendi sektöründe vergide altın madalyaya, gerçekleştirdiği ihracat ile de gümüş madalya ve “İHRACATIN YILDIZI” BİRİNCİLİK ödülüne layık görülmüştür. Bölgesinde de İNOVASYON ŞAMPİYONU seçilmiştir. 

Bölgesinde istihdamda ilk 2’de, bağlı bulunduğu vergi dairesinde de ilk 10 içine girmiş, sektöründe Dünyanın en büyük 4 üreticisinden birisi konumuna ulaşmıştır. Türk İşçisinin ve Mühendisinin gayretleri ile Güvenlik ve Savunma Sanayi alanlarında ülkemize ciddi Katma Değerler sağlamakta, istihdam yaratmaktadır. 

2011 yılı sonunda İstanbul Sanayi Odası tarafından İNOVASYON ÖDÜLÜ ne layık bulunan firmamız; “Toplum huzuru ve konforu” konularında dünya standartlarında üretimleriyle “BİR DÜNYA MARKASI” olmuştur.

2012 Büyüme hedefi doğrultusunda yanındaki fabrikayı da satın alma yolu ile bünyesine katmış, bu hamle ile kapalı alanını 3 kat artırarak, SATIŞ OTOMATLARI konusunda 10 Milyon TL’lik yatırımla, tam otomatik konveyör sistemli bir üretim tesisi kurmuştur. Bu sayede 700 ürün kapasiteli bir Snack Otomatı için üretim süresi 55 dakikaya, Kahve Otomatı ve dispenseri için de 12 dakika’ya inmiştir. 

Bu yüksek teknolojili, hızlı ve verimli üretim sistemi ile bugün sektöründe çok önemli dünya markalarına OEM üretim de yapmaktadır. 2012 yılında, yapmış olduğu yenilikçi SATIŞ OTOMATI projeleri ile Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracat Meclisi ve IMMIB tarafında “TET Arge Proje Pazarı” finalisti seçilmiştir.

2013 yılında “İNOVASYON” Birincilik ödülüne layık bulunan ELEKTRAL, artık dünyanın önde gelen projelerinde partner alınan bir tedarikçi konumundadır. Elektral A.Ş. , Yönetim kurulu Başkanı Y.Müh. Sayıl Dincsoy(elo.müh.), Başkan Yardımcıları ve oğulları Kökten Dincsoy ve Dr. Erdem Dincsoy’un (elo.müh.) yönetiminde, konusunda uzman mühendislerden oluşan ARGE ve üretim personeliyle sürekli kendisini geliştirmekte ve mükemmele doğru ilerlemeye çalışmakta, Ülkemize katma değer yaratmaktadır.

Bilim ile üretimi birleştiren, bunu devlet destekleri ve teşvikleri ile harmanlayan ve ülkemize katma değer sağlayan ELEKTRAL; 6 adet TÜBİTAK-TEYDEB projesi, 2 adet İZKA projesi, 1 adet Santez, 1 adet KOSGEB Endüstriyel Uygulama projesini başarıyla tamamlamıştır. AR-GE çalışmalarından doğan ileri teknolojili Elektronik cihazları Endüstriyel uygulamalar ile konveyör bantlarında üreten ELEKTRAL, hedef aldığı yolda hızla ilerlemekte, desteklerle ürettiği cihazları büyük oranda yurtdışına İHRAÇ etmektedir.

Güvenlik Metal Dedektörler

Metal Dedektör konusunda 1995 yılından beri üretim yapan ELEKTRAL, geçmişte “GÖRMEYİ” değil, “GÖZÜN RENGİNİ“ tarif eden şartnamelere karşın yılmadan üretimini sürdürmüş, ileri teknoloji ürünü, rakiplerinden üstün cihazlarıyla bir “Dünya Markası” olmuştur. Geçmişte fiyatı 12.000 USD gibi astronomik rakamlarda olan “İTHAL” metal dedektörleri, Elektral’ ın “YERLİ” üretiminden gelen rekabet gücü ile bugün 2000-3000 USD seviyelerine kadar inmiştir.

Geçmişte ihale şartnamelerine kısaltılmış harflerle sunulan ”sözde” belgeler (Örneğin TSA gibi sadece ABD’ de üretim yapan firmalara verilen bir referans mektubu) belge olarak sunulmuş, ülkemizin kaynakları heba edilerek, yerli üretim engellenmeye çalışılmıştır. Halen Elektral’ın üretimi olan ThruScan Metal Dedektörleri başta Anıtkabir, Cumhurbaşkanlığı olmak üzere tüm Milli Savunma Bakanlığı Nizamiye Girişleri, Sınır Karakolları, Göç İdareleri, Tüm Vergidaireleri, Telekomlar, PİMler, birçok cezaevi, konsolosluk tarafından yıllardır kullanılmaktadır, Yurtdışında da Alman Mahkeme ve Cezaevleri, İsrail, polonya, mekedonya cezaevleri, Taiwan, Delhi, Erbil, Frankfurt, Viyana Havalimanları bazı referanslarımızdandır.

Elektral, DSP (Digital Signal Processing) teknolojili, VLF (Very Low Frequency) tekniği ile çalışan, ECAC normuna uygun, sertifikalı ThrusScan metal dedektörleri ve geliştirdiği “Gerçek zamanlı görüntü takip Teknolojisi” ile bugün yabancı rakiplerine dahi OEM cihaz üretir konuma gelmiştir. ThruScan Metal Dedektör serisi, AB ve ABD’li rakipleri bir yana, Uzakdoğu orijinli cihazlardan bile daha ekonomik olarak ülkemizde üretilebilmektedir. Bugün stoklarında 1 Milyon USD değerinde Metal Dedektörü tutabilme kapasitesi sayesinde firmamız, dünyada en hızlı ürün teslimini gerçekleştirmektedir.

Neden TÜRK MALI ?

Uzakdoğu’dan ithal edilen düşük kaliteli metal dedektörler, ülke kaynaklarının boşa harcanmasına neden olmakta, “Al-Sat” mantığı ile çalışan firmalara haksız kazanç sağlamaktadı

Uzakdoğu’da 200 USD civarı fiyatlarla satılan, uluslar arası kabul edilmiş normlara uygun olmayan standart dışı cihazlar, “Al-Sat” mantığı ile çalışan firmalar tarafından-maalesef- tüketici yanıltılarak (Mevcut olmayan özellikleri varmış gibi sunularak) pazarlanmaktadır.

Teknik olarak yetersiz, Manyetik gürültüden etkilenen, hatalı alarmlar veren, aynı anda iki metali algılayamayan, yan yana çalışamayan, Yaz-Kış ayrı ayar gerektiren, metalin yerini noktasal gösteremeyen bu cihazlar sadece bir görüntü unsuru yaratmakta, “Al-Sat” mantığı ile çalışan firmalara fahiş kazançlar sağlamaktadır. Bu konuda 27072 sayılı Resmi Gazete’de, 2008/20 sayılı “Yerli Ürün Kullanılması” hakkında yayınlanan Genelgenin de ilgili kurumlarca dikkate alınıp-uygulamaya alınmasının ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıdığı bilinmelidir. 

Satış Otomatları (Otomatik Satış Makineleri)

Satış Otomatları konusunda dünyadaki en son yeniliklere adapte olabilen, geliştirilmeye uygun modüler yapıda, kendi ana kartını ve parçalarını kendi üretebilen, saç halinde giren metalin, yüksek teknolojili ürün olarak çıktığı Ortadoğunun en büyük üretim tesisine sahip olan ELEKTRAL, Dünyada geçerli MDB-Executive başta olmak üzere bütün haberleşme protokolleri ile çalışabilen, yüksek performanslı mikroişlemcileri ile temassız kredi kartı, kağıt para, bozuk para (iadeli), personel kartlarıyla çalışabilen cihazlar üretmekte, bugün başta bu otomatların mucidi olarak bilinen İtalya dahil olmak üzere pek çok ülkeye ihracat yapmaktadır.

İnovatif ürün seçenekleriyle KAHVE OTOMATLARI, SNACK (BÜSKÜVİ) OTOMATLARI, SICAK BÖREK SİMİT, POĞAÇA OTOMATLARI, MİNİ BÜFE & MAKSİ BÜFE, GAZETE OTOMATI, İŞ GÜVENLİĞİ OTOMATI, PROTEİN OTOMATI, ÇOK AMAÇLI KUTU OTOMATLARI, iMAJMATiK, PEDMATİK, CONDOMMATİK, SAÇ DÜZLEŞTİRME OTOMATI, SOĞUK SANDVİÇ OTOMATI, SOĞUK İÇECEK OTOMATI (SU VE TENEKE), TATLI OTOMATI, SİPARİŞ ESASLI OTOMATLAR ( PARFÜM, İBADET, KÖMÜR, ÇİÇEK, SİGARA VB.) gibi geniş ürün yelpazesine sahiptir.

İsteğe bağlı olarak satış fişi kesebilme, yaş sorgulamasına bağlı satış yapabilme gibi özellikler cihazlara eklenebilmektedir. Cihazların çalışması ve satışı ile ilgili istatistikler cihazda tutulabilmekte, GPRS modem vasıtasıyla uzaktan takip imkanı sağlanabilmektedir. Sipariş esaslı otomatları da tasarlayabilen ELEKTRAL, Elektronik, Mekanik ve Yazılım konularını birleştirerek, Dünyanın dört kıtasında bulunan müşterilerine uygun fiyatlı, yüksek kalitede ürünler sağlayabilmekte ve satış sonrası hizmeti minimize edecek çözümlerle, müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Gelecekte ELEKTRAL

Türkiye ve Dünya’ya mal olmuş firmamız, 2023 yılı milli hedefimiz olan “500 Milyar Dolar İhracat” için kendi stratejilerini belirlemiş ve bunun için 2011 yılından itibaren projelerini revize edip, hedeflerini saptamış, planlamış ve uygulamaya almıştır. Hedefimiz, önümüzdeki 10 yıllık süreçte, mevcut koruma, teşvik ve destekleri de kullanarak, oluşturduğumuz strateji planı ile bölgemizde ilk 100 , Ülkemizde de ilk 500 şirket arasına girmektir.

Yüksek teknolojili üretimi ile 40-100 US Dolar / KG arası değişen değerde cihazlar üreten MİLLİ firma ELEKTRAL, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da üretecek-ihraç edecek, sürekli iyileştirme ile Ülkemize, Bölgemize daha büyük katma değerler yaratmaya devam edecektir.

 

Tanıtım Filmlerimiz:
 
İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir