İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi olarak üretim, ihracat ve istihdamdaki lider kimliğimizin sürekliliğini İAOSB katılımcılarımızın inovatif projelerine borçluyuz. Sanayicimizin dünya pazarında daha rekabetçi olabilmesini destekleyen ve Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının vitrine çıkartılmasını hedefleyen projeler geliştirmekteyiz. Bu amaçla, üç yılda bir, 15 farklı sektörde üretim yapan 600’e yakın sanayicimizin Ar-Ge ve yenilik çalışmalarını onurlandıracak bir yarışma düzenlemekteyiz.
 
İlki 2013 yılında Ege Üniversitesi (E.Ü.) işbirliği ile Türkiye’deki OSB’ler arasında ilk defa gerçekleştirilen “İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması” ile sanayicilerimizin, devlet destekli Ar-Ge ve İnovasyon projeleri T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, İzmir Üniversitelerinin Rektör ve Akademisyenleri, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB Yöneticileri ve İzmir iş dünyasının önemli temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir.Finale kalan 6 firmanın toplam 10 projesi içinden; Elektral Elektromekanik firması birinci olurken,2 farklı projesi ile Tolkar Makine ikinci ve üçüncülüğü almaya hak kazanmıştır. Mansiyon ödüllerini ise TETA, Tolkar Makine ve Norm Cıvata paylaşmıştır.
 
2016 yılında ise; 23 firmanın toplam 32 proje, patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilleri ile katıldığı yarışmanın kazananları yine 20 kişilik dev jüri tarafından belirlenmiştir. Yarışmanın birincisi EN-KO firması olurken, ikincilik ödülünü Kastaş A.Ş., üçüncülük ödülü Norm Cıvata’nın oldu. Mansiyon ödüllerini ise Norm Cıvata’nın iki farklı projesi ve Dirinler Makine kazanmıştır.
 
İAOSB Bölge Müdürlüğü olarak, “İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışmamız” ile Ar-Ge kültürünün faydalarını somutlaştırarak tüm Katılımcılarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Diğerleri

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir