İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi
Adres: M. Kemal Atatürk Bulvarı No : 42 35620 Çiğli / İZMİR

Telefon::(232) 376 71 76
Faks::(232) 376 71 00

Harita

Başkanın Kaleminden

Değerli sanayici dostlarım;

Türkiye ekonomisinin önemli parçalarından birisi olan Bölgemiz, mevcut sanayi parsellerinde gerçekleştirdiği üretimlerle cari açık dengesine her yıl olumlu katkı koymaktadır.
 
50 bin çalışanı ile 22 farklı sektöre yönelik üretim gerçekleştiren Bölgemizde, genişleme alanı projesinin hayata geçirilmesi ile 200’e yakın yeni parseli Türk sanayine kazandırmış olacağız. Böylece OSBÜK verilerine göre Türkiye’de en yüksek istihdamı sağlayan ilk 10 OSB arasında yer alan bölgemiz, ilk 4’e girerken, cari açığa verdiği olumlu desteği de arttıracaktır.
Bu konuya yönelik yaptığımız görüşmelerden olumlu geri bildirimler aldığımızı memnuniyetle sizlerle paylaşmak isterim. Söz konusu alan üzerinde kurulacak olan katma değeri yüksek, ileri teknoloji ürünlerinin imalatına yönelik büyük ölçekli firmaların yer alması ile bir yandan cari açık dengesine olumlu katkımızı arttırırken diğer yandan Ar-Ge ve inovasyona yönelik farkındalığı yükselteceğiz.
 
Bu ay EBSO hizmet binasının temel atma törenine imza atarken, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın meclis toplantısına ev sahipliği yaptık. İzmir’de en fazla sanayi tesisinin faaliyet gösterdiği Bölgemizin kurucusu olan Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın sınırlarımız içerisinde yer alması bizim için önemli bir kazanım olacaktır. Yine Bölgemizin lojistik avantajlarına bağlı olarak İzmir’in en büyük OSB’si olan Bölgemizdeki Katılımcılarımız ile İzmir’de faaliyet gösteren tüm sanayici dostlarımız da EBSO binasının eski yerine nazaran çok daha kolay ve hızlı bir şekilde Ege Bölgesi Sanayi Odası’na ulaşım sağlayabileceklerdir.
 
Binanın açılışını da hep birlikte gerçekleştirmek umuduyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Haziran ayında bir diğer projemiz olan Genç Sanayiciler Kulübümüzü de hayata geçirdik. Genç sanayicilerimizin vizyoner bakış açıları ve yenilikçi yaklaşımları ile ortaya koyacakları çalışmaları ve önerileri heyecanla bekliyoruz. Özdersan Deri Makineleri firmasının ikinci kuşak temsilcilerinden Murat Özbek’in başkanlığında ‘Türkiye’de bir ilk’e imza attığımız bu kıymetli oluşumun Bölgemize değerli katkılar sağlayacağına inancımız tam.
 
Bir yandan genç sanayicilerimizin dinamik fikirlerini alırken diğer yandan duayen sanayicilerimizin birbirinden kıymetli deneyimlerinden faydalanmak görev sürecimizin ‘olmazsa olmaz’ oluşumları arasında yer alıyordu. Bu nedenle Türk sanayine değerli katkılarda bulunmuş çok kıymetli duayen ağabeylerimizin teveccühleri ile oluşturduğumuz, Bölge Katılımcılarımızdan Sayın Mustafa Karabağlı’nın başkanlığında toplanmasını önerdiğimiz Yüksek İstişare Kurulumuz da Haziran ayında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kurul Başkanı Sayın Karabağlı’ya ve Kurul’da yer almayı kabul eden değerli duayen sanayici büyüklerimize şahsım ve Yönetim Kurulum adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yönetim, Denetim ve OSBÜK kurulunda görev alan arkadaşlarımızla birlikte, deneyim ve dinamizmin bir arada olacağı kıymetli fikirlerle Katılımcılarımızla birlikte birbirinden başarılı işlere imza atmak için heyecan duyuyoruz.
 
Yine bu ay sosyal çalışmalarımızla da hayatın her alanında ‘üretime devam’ misyonumuzu yürütmeyi sürdürdük. İAOSB Buluşmaları etkinliğimiz kapsamında Özgür Demirtaş ve Sunay Akın’ı Bölgemizde ağırlayarak katılımcılarımızla ile bir araya getirdik. Ödüllü İAOSB Tiyatro Grubumuzun başarıyla sahnelediği Abrakadavra oyununu ayakta alkışlarken, Eylül ayında yeniden perdelerini aralayacak olan ekibimize başarılar diledik.
 
Son olarak mesleki eğitimin önemine vurgu yapmak istiyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de vurguladığı gibi her fabrika bir kaledir. Bu kalenin de ‘donanımlı komutanlara’ yani nitelikli personele ihtiyacı vardır. Bu amaçla kurulan okulumuza kayıtlar başladı. Türk sanayinin gücüne güç katacak gençlerimizi geleceğin sanayicisi olma yolunda okulumuza bekliyoruz.
 
Cenk KARACE
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı

 

İAOSB Yerleşim PlanıİAOSB MedyaİAOSB Haber DergisiİAOSB Tanıtım FilmiİAOSB Dosya İndir